Lionelo Fotelik OBROTOWY Antoon ISOFIX i-Size 0-19

Fotelik samochodowy i-Size Antoon

778,00 zł
Brutto
Ilość
Oczekiwanie na dostawę

 • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
 • Regulamin Regulamin

Fotelik samochodowy Antoon

 • Norma i-Size
 • Rygorystyczne testy zderzeniowe
 • ISOFIX + noga stabilizująca
 • Ustawienie przodem i tyłem do kierunku jazdy – obrót o 360 stopni
 • Włoskie zapięcie Sabelt® znane z F1
 • Oddychająca wkładka w technologii Dri-Seat
 • Energochłonne materiały najwyższej jakości
 • Dodatkowa ochrona boczna – Side Impact Protection System
 • Tapicerka nadająca się do prania
 • Regulacja pasów zintegrowana z zagłówkiem
 • Zakup bezpośrednio od producenta
 • Wysoką jakość, niezawodność i bezpieczeństwo fotelika Antoon potwierdza przyznany certyfikat TUV. Produkt spełnia dyrektywy normy ECE R129 (i-Size). Dodatkowo potwierdza to specjalny pakiet Lionelo Assistance.

  375154f04751a23d453efb1206c0

  Najwyższy standard bezpieczeństwa

  i-Size to najnowsza norma bezpieczeństwa, wypracowana przez lata badań w renomowanych ośrodkach na całym świecie. Po szczegółowych analizach przyczyn oraz efektów wypadków naukowcom udało się osiągnąć nowy standard, który znacznie poprawia bezpieczeństwo małych pasażerów.

  • Rygorystyczne testy zderzeniowe – każdy fotelik i-Size musi zaliczyć rygorystyczne testy zderzeniowe – czołowe, tylne oraz boczne.
  • Lepsze dopasowanie – foteliki i-Size dobiera się nie pod względem wagi, a wzrostu dziecka.
  • Bezpieczny montaż – foteliki i-Size muszą być montowane za pomocą systemu ISOFIX wspartego dodatkowymi zabezpieczeniami – nie ma możliwości korzystania ze standardowych pasów samochodowych.
  18b29f044c1287943582bf4ac315

  360 stopni ochrony

  Obrotowa baza

  Zastosowanie unikalnej technologii sprawia, że fotelik można swobodnie obracać dookoła własnej osi bez konieczności wypinania z prowadnic. Obracając fotel w stronę drzwi samochodu można wygodnie i bez wysiłku prawidłowo umieścić maluszka w foteliku.

  Tyłem do kierunku jazdy

  Według zaleceń ekspertów w przypadku najmłodszych montaż fotelika tyłem jest zdecydowanie bezpieczniejszy. Wynika to z proporcji ciała maluszków oraz niewykształconych jeszcze mięśni szyi oraz karku, które podtrzymują główkę. W Antoonie maluszki mogą jeździć tyłem aż do osiągnięcia 87 cm wzrostu.

  ISOFIX + noga stabilizująca

  Antoon montowany jest za pomocą bezpiecznego systemu ISOFIX oraz specjalnej nogi stabilizującej dodatkowo utrzymującej fotelik we właściwej pozycji. Sprawia to również, że montaż fotelika zajmuje zaledwie kilka sekund.

  Sprawdzona jakość

  Antoon został poddany wieloetapowej weryfikacji - przeszedł zarówno szereg wewnętrznych kontroli, jak i testy w niezależnym laboratorium certyfikującym - TUV. Pełna zgodność z normą bezpieczeństwa i-Size.

  a203955e4137b9519ac62f42b7c8

  Fotelik jak zbroja

  Skorupa

  Wewnętrzny szkielet fotelika został wykonany z zaawansowanego technologicznie materiału o doskonałych właściwościach absorpcji energii – polipropylenu wzmocnionego polistyrenem ekspandowanym (EPS). W razie wypadku pochłania on moc uderzenia, chroniąc pasażera.

  Side Impact Protection System

  Dodatkowe panele boczne wykonane z połączenia energochłonnych materiałów zapewniają najwyższy stopień ochrony w przypadku zderzenia od boku. Gwarantuje to całościową osłonę dziecka.

  Pogłębiony zagłówek

  Zagłówek wykonano z kombinacji niezwykle mocnego polistyrenu ekspandowanego oraz pianki z pamięcią kształtu (High Density Memory Foam). Dzięki temu zagłówek zapewnia pełną ochronę szyi oraz główki maluszka, a także dostosowuje się do ulubionej pozycji dziecka, zapewniając pełnię komfortu.

  5-punktowe pasy z pasem biodrowym i zapięciem SABELT®

  Nowoczesne 5-punktowe pasy rodem z sportów motorowych zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Fotelik został również wyposażony w bezpieczną i sprawdzoną klamrę włoskiej marki Sabelt®, znanej z wyścigów Formuły 1 i samochodów rajdowych.

  0298aa4a494695655c394d2813ae

  Wygoda przede wszystkim

  Pełna regulacja oparcia

  Oparcie można regulować zarówno przy montażu przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Przy ustawieniu tyłem możliwa jest bezpieczna i wygodna dla dziecka pozycja półleżąca.

  Regulacja zagłówka razem z pasami

  W trosce o wygodę i bezpieczeństwo zagłówek można swobodnie dostosować do budowy dziecka. Zagłówek został połączony z pasami fotelika, dzięki czemu przy zmianie ustawień nie trzeba osobno dopasowywać ustawienia pasów.

  Wkładka lędźwiowa

  Fotelik został wyposażony również w specjalną wkładkę lędźwiową chroniącą kręgosłup dziecka, która dzięki anatomicznemu kształtowi utrzymuje prawidłową pozycję pleców małego podróżnika.

  ac1b22e04cb4885aa93e7b80e3cb

  Oddychająca wkładka redukcyjna

  Wkładka Dri-Seat została opracowana, by pełnić funkcję wkładki redukcyjnej – zapewnia bezpieczniejsze i bardziej komfortowe ułożenie dziecka w foteliku.

  Dri-Seat wyróżnia się 3-warstwową budową:

  • Tkanina ze specjalnym splotem zapewnia odpowiednią wentylację
  • Wypełnienie o odpowiedniej gęstości dopasowuje się do budowy dziecka
  • Przyjemna w dotyku tkanina nie podrażnia delikatnej skóry maluszka
  • Materiał o takiej strukturze był dotychczas szeroko używany jedynie w branży wysokojakościowej odzieży sportowej.
  2e7741d74770b86ee3b721a34428

  Komfort dziecka i rodzica

  Przyjemna w dotyku tapicerka

  Antoon posiada miękkie, elastyczne i wytrzymałe obicie, które wyjątkowo łatwo utrzymać w czystości. Już samo odkurzanie pozwala na usunięcie większości zanieczyszczeń, a materiał nadaje się również do prania.

  Uchwyt na pasy

  Często gdy dziecko przebywa poza samochodem, pasy fotelika plączą się, utrudniając umieszczenie dziecka. By tego uniknąć, Antoon został wyposażony w wygodne uchwyty na pasy, które utrzymują sprzączki w odpowiednim ułożeniu.

  0de645ab46e0aef9189c1d5a21ec

  Karta Dziecka – dodatek do fotelika

  To może uratować maluszkowi życie!

  Karta Dziecka jest przekaźnikiem informacji o dziecku, jego grupie krwi, chorobach czy alergiach. Przeznaczona jest do umieszczenia w widocznym miejscu fotelika samochodowego, by w razie wypadku na drodze ratownicy wyciągający dziecko od razu zauważyli obecność karty. To znacznie przyspiesza działania medyczne w razie wypadku.

  Jak wypełnić Kartę Dziecka?

  W treści powinny znajdować się tylko najważniejsze informacje, które będą użyteczne dla ratowników i lekarzy, np. alergia na określony środek przeciwbólowy czy numery kontaktowe do opiekunów. Kartę wypełnia się niezmywalnym markerem.

  b1456a80498ba7bf1b946e84d62e
  98b774dd4795b6e4d04eeb4b91bd