Lionelo Fotelik PRZÓD TYŁ Lennart ISOFIX 0-18 kg

Fotelik samochodowy Lennart.

498,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
 • Regulamin Regulamin

Fotelik samochodowy Lennart

 • ISOFIX + noga stabilizująca
 • Ustawienie przodem i tyłem do kierunku jazdy
 • Oddychająca wkładka w technologii Dri-Seat
 • Energochłonne materiały najwyższej jakości
 • Dodatkowa ochrona boczna
 • Tapicerka nadająca się do prania
 • Regulacja pasów zintegrowana z zagłówkiem
 • Szeroki zakres wagowy – 0-18 kg (grupa 0+1)
 • Zakup bezpośrednio od przedstawiciela
 • Wysoką jakość, niezawodność i bezpieczeństwo fotelika Lennart potwierdza przyznany certyfikat RDW. Produkt spełnia dyrektywy normy ECE R44/04. Dodatkowo potwierdza to specjalny pakiet Lionelo Assistance.

  539f067f45e3aed6ce1a0f0d898c

  Pewność i uniwersalność

  Przodem i tyłem do kierunku jazdy

  Według zaleceń ekspertów w przypadku najmłodszych montaż fotelika tyłem jest zdecydowanie bezpieczniejszy. Wynika to z proporcji ciała maluszków oraz niewykształconych jeszcze mięśni szyi oraz karku, które podtrzymują główkę. W foteliku Lennart maluszki mogą jeździć tyłem aż do osiągnięcia wagi 13 kg.

  ISOFIX + noga stabilizująca

  Lennart montowany jest za pomocą bezpiecznego systemu ISOFIX oraz specjalnej nogi stabilizującej dodatkowo utrzymującej fotelik we właściwej pozycji. Fotelik wyraźnie sygnalizuje ewentualny niepoprawny montaż, dzięki czemu dziecko jest zawsze bezpieczne.

  Sprawdzona jakość

  Lennart został poddany wieloetapowej weryfikacji - przeszedł zarówno szereg wewnętrznych kontroli, jak i testy w niezależnym laboratorium certyfikującym - RDW. Pełna zgodność z normą bezpieczeństwa ECE R44/04

  6a924b574923b70330c302f76593

  Najwyższy standard ochrony

  Skorupa

  Wewnętrzny szkielet fotelika został wykonany z zaawansowanego technologicznie materiału o doskonałych właściwościach absorpcji energii – polipropylenu. W razie wypadku pochłania on moc uderzenia, chroniąc pasażera.

  Ochrona boczna

  Panele boczne wykonane z połączenia energochłonnych materiałów zapewniają najwyższy stopień ochrony w przypadku zderzenia od boku. Gwarantuje to całościową osłonę dziecka.

  Pogłębiony zagłówek

  Zagłówek wykonano z kombinacji wytrzymałego polipropylenu (PP) oraz niezwykle mocnego polistyrenu ekspandowanego (EPS). Dzięki temu zagłówek zapewnia pełną ochronę szyi oraz główki maluszka, a także dostosowuje się do ulubionej pozycji dziecka, zapewniając pełnię komfortu.

  5-punktowe pasy z pasem biodrowym

  Nowoczesne 5-punktowe pasy zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Specjalne otulinki zapobiegają zsuwaniu się pasów oraz dbają o wrażliwą skórę maluszka.

  Wygoda przede wszystkim

  Pozycja siedząca lub półleżąca

  Przy ustawieniu tyłem możliwa jest bezpieczna i wygodna dla dziecka pozycja półleżąca, natomiast starszak może korzystać z tradycyjnej pozycji siedzącej przodem do kierunku jazdy.

  Regulacja zagłówka razem z pasami

  W trosce o wygodę i bezpieczeństwo zagłówek można swobodnie dostosować do budowy dziecka. Zagłówek został połączony z pasami fotelika, dzięki czemu przy zmianie ustawień nie trzeba osobno dopasowywać ustawienia pasów.

  Wkładka lędźwiowa

  Fotelik został wyposażony również w specjalną wkładkę lędźwiową chroniącą kręgosłup dziecka, która dzięki anatomicznemu kształtowi utrzymuje prawidłową pozycję pleców małego podróżnika.

  32a1fc764a61ae4d634f35396726

  Oddychająca wkładka redukcyjna

  Wkładka Dri-Seat została opracowana, by pełnić funkcję wkładki redukcyjnej – zapewnia bezpieczniejsze i bardziej komfortowe ułożenie dziecka w foteliku.

  Dri-Seat wyróżnia się 3-warstwową budową:

  • Tkanina ze specjalnym splotem zapewnia odpowiednią wentylację
  • Wypełnienie o odpowiedniej gęstości dopasowuje się do budowy dziecka
  • Przyjemna w dotyku tkanina nie podrażnia delikatnej skóry maluszka
  • Materiał o takiej strukturze był dotychczas szeroko używany jedynie w branży wysokojakościowej odzieży sportowej.
  2e7741d74770b86ee3b721a34428

  Komfort dziecka i rodzica

  Przyjemna w dotyku melanżowa tapicerka

  Lennart posiada miękkie, elastyczne i wytrzymałe obicie z materiału melanżowego o strukturze lnu, które wyjątkowo łatwo utrzymać w czystości. Już samo odkurzanie pozwala na usunięcie większości zanieczyszczeń, a materiał nadaje się również do prania.

  Uchwyt na pasy

  Często gdy dziecko przebywa poza samochodem, pasy fotelika plączą się, utrudniając umieszczenie dziecka. By tego uniknąć, Lennart został wyposażony w wygodne uchwyty na pasy, które utrzymują sprzączki w odpowiednim ułożeniu.

  23192d8541d4940e98084251c7ce

  Karta Dziecka – dodatek do fotelika

  To może uratować maluszkowi życie!

  Karta Dziecka jest przekaźnikiem informacji o dziecku, jego grupie krwi, chorobach czy alergiach. Przeznaczona jest do umieszczenia w widocznym miejscu fotelika samochodowego, by w razie wypadku na drodze ratownicy wyciągający dziecko od razu zauważyli obecność karty. To znacznie przyspiesza działania medyczne w razie wypadku.

  Jak wypełnić Kartę Dziecka?

  W treści powinny znajdować się tylko najważniejsze informacje, które będą użyteczne dla ratowników i lekarzy, np. alergia na określony środek przeciwbólowy czy numery kontaktowe do opiekunów. Kartę wypełnia się niezmywalnym markerem.

  b1456a80498ba7bf1b946e84d62e
  0c40ca8441bd95bdaabba076c506