Nuk Trener dopochwowy do ćwiczenia mięśni Kegla

98,00 zł
Brutto
Ilość
Oczekiwanie na dostawę

  • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
  • Regulamin Regulamin

Powrót do formy po porodzie

Trener dopochwowy NUK do ćwiczenia mięśni Kegla:
• wzmacnia mięśnie dna miednicy po ciąży i porodzie
• łatwe i dyskretne ćwiczenia
• wysoki komfort noszenia
• wygodny kształt przypominający tampon
• satynowa, gładka powierzchnia ułatwiająca wkładanie
• elastyczny sznurek
• polecany przez położne*
• wyprodukowany w Niemczech

Po porodzie ciało kobiety potrzebuje czasu, żeby wrócić do formy i się zregenerować. W czasie ciąży i porodu mięśnie dna miednicy narażone są na silne obciążenie. Może to sprawić, że nie będą one prawidłowo pełniły swojej funkcji. Trener NUK do ćwiczenia mięśni Kegla został stworzony specjalnie dla kobiet po urodzeniu dziecka. Stymuluje on i wzmacnia osłabione mięśnie dna miednicy, co pomaga zapobiegać późniejszym problemom, takim jak nietrzymanie moczu czy obniżenie narządów rodnych. Trener NUK jest idealnym uzupełnieniem gimnastyki pomagającej w powrocie do formy po urodzeniu dziecka. Dzięki niemu matki mogą wzmocnić mięśnie dna miednicy w ciągu zaledwie kilku tygodni po urodzeniu dziecka. Wystarczy kilka minut treningu dwa razy dziennie.

Podczas poruszania się lekka kulka znajdująca się wewnątrz przyrządu zaczyna drgać i przenosi drgania na dno miednicy. Efekt: mięśnie są stymulowane i ich napięcie wzmocnione. Przyczynia się to do zwiększenia świadomości mięśni dna miednicy i do ich ponownego odbudowania. Ćwiczenia przy użyciu trenera NUK można wykonywać mimochodem – w domu czy też poza nim. Ten dyskretny przyrząd może być używany w czasie prawie każdej aktywności, dzięki czemu mamy mogą uwzględnić ćwiczenia w napiętym harmonogramie dnia.

Dzięki jedwabiście gładkiej powierzchnia oraz kształtowi przypominającemu tampon przyrząd łatwo się go wprowadza i jest wygodny w noszeniu, a elastyczny sznurek sprawia, że można go prosto i bezpiecznie usunąć. Trener jest wykonany z przyjaznego dla skóry tworzywa (TPE - termoplastyczny elastomer) i jest łatwy do utrzymania w czystości. Przed pierwszym użyciem i po każdym zastosowaniu trenera NUK należy umyć go wyłącznie ciepłą wodą i łagodnym mydłem.

Położne uważają trenera NUK do ćwiczenia mięśni Kegla za przydatne uzupełnienie gimnastyki pomagającej w powrocie do formy po urodzeniu dziecka i polecają go kobietom, które odwiedzają. Po kilku tygodniach testowania produktu 85% położnych oceniło go jako "dobry" lub "bardzo dobry".

Po porodzie trenera NUK do ćwiczenia mięśni Kegla można stosować dopiero po wyleczeniu ewentualnych ran poporodowych, zakończeniu połogu i rozpoczęciu gimnastyki rekonwalescencyjnej. Informacji na temat specjalnych ćwiczeń po porodzie udzielają położne oraz lekarze ginekolodzy. W przypadku poważniejszych problemów, takich jak np. obniżenie narządu rodnego lub nietrzymanie moczu należy zawsze skonsultować się z lekarzem w celu podjęcia stosownego leczenia.

* Test produktu z udziałem 59 położnych na forum www.hebiana.de (styczeń 2014).